Indtast din registrerede e-mail:
Indtast ny adgangskode:

​Køreskoler og kørelærere - Medlemmer af DKL

​Som det fremgår af kortet, er vore medlemmer fordelt over hele landet. De steder der er markeret med en rød prik, viser en køreskole eller en kørelærer som er medlem 

af DKL.

Carsten Feldborg

Kofeltvej 23

7500 Holstebro

Mobil: 2570 9455

bilistskolen@bilistskolen.dk

www.bilistskolen.dk

Kurts Køreskole/Smedegaards Ks

Lindknudvej 26

6650 Brørup

Telefon: 7538 8889
Mobil: 2142 4749
smed@bbsyd.dk
www.smedegaardskoereskole.dk

Bjarne Smedegaard

Jernbanegade 13

7000 Fredericia

Telefon: 7538 8889
Mobil: 2021 3889
bjsm@bbsyd.dk

Vibeke Vesterhouen

Råhøjvej 9

8260 Viby

Telefon: 8613 8086
Mobil: 2818 5185
Vibeke@givagt.dk
www.givagt.dk

Lisas Køreskole v/Lisa Hald Jensen

Norgesvej 15

8660 Skanderborg

Telefon: 5124 5079
lisahaldjensen@hotmail.com

Bakkens Køreskole v/Kim Sletskov Andersen og Maj-Britt Nørgaard

Ladegårdsbakken 16

8660 Skanderborg

Kim: 2128 2119
kim.sletskov@gmail.com

​Maj-Britt: 2814 0805
maj-brittn@sol.dk

www.bakkenskøreskole.dk

Jeff's Køreskole v/Jeff Hansen

Skovkanten 29

8660 Skanderborg

Telefon: 8793 1759
Mobil: 2160 1759
jeff@c.dk

Medvinds Køreskole v/Karin Vind Eriksen

Bønsvigvej 8

4720 Præstø

Telefon: 2449 1373
karin.vind.eriksen@mail.dk

Ejnar Thomsen

Revvej 63

4220 Korsør

Telefon: 5837 6693
Mobil: 3013 6693
bil@revvej.dk
www.revvej.dk

Vallekilde Trafikskole v/ Brian Frederiksen

Vallekildevej 136

4534 Hørve

Mobil: 2711 8240
trafikskole@email.dk

Joakim Sundstrøm

Stationsvej 1

4532 Gislinge

Mobil: 2197 1212
sund.trafik@gmail.com

AC's Trafikskole v/ Arne C. Nielsen

Følfodvej 1

4340 Tølløse

Telefon: 5919 4142
Mobil: 4062 4142
acn1@mail.dk

Theresa Tholstrup Hansen

Ejbyvej 54

4070 Kirke Hyllinge

Telefon: 4640 6807
Mobil: 6185 6807
theresahansen@hotmail.dk

Knud Erik Petersen

Ternesøparken 51

4690 Haslev

Mobil: 4079 1090
knerpe@outlook.com

Køreskoeln Witt Omkring V Hans-Henrik Witt

Tinggårdsvej 95

4681 Herfølge

Mobil: 5125 4510
hanshenrikwitt@gmail.com

Ryan's Køreskole v/ Ryan Olsen

Ramsøvejen 20

4621 Gadstrup

Mobil: 2925 5112
ryanolsen3@hotmail.com

Kørekort-i-Køge.dk v/ Henrik Nielsen

Nørregade 10A

4600 Køge

Telefon: 5663 0363 

henrik@korekort-i-koge.dk

www.kørekort-i-køge.dk


Kategori B & KørGrønt


Hodals Køreskole v/ Sune Hodal

Solvænget 45

2680 Solrød Strand

Telefon: 30825576
s@hodal.dk
www.hodal.dk

J. F. Køreskole v/ Jan Fraenkel

Druemarken 39

2680 Solrød Strand

Mobil: 2095 4205
jfkoereskole@hotmail.com

ASK Køreskole v/ Allan Sørensen

Greve Strandvej 110A, 2670 Greve

Telefon: 4369 8081
Mobil: 2175 8081
ASK@ask-teori.dk

www.ask-teori.dk


Kat A & B samt KørGrønt

Want2Drive v/ Ebbe Pedersen

Tørvekær 4

4000 Roskilde

Mobil: 2176 8622
ebbeped@msn.com
www.want2drive.dk

Bach's Gear Køreskole v/ Carina Bach Lauritsen

Ringstedgade 46

4000 Roskilde

Telefon: 20722248
bachs.gear@gmail.com

Køreskolen Stevns ApS v/ Catalina Overgaard Juan

Algade 34

4000 Roskilde

Telefon: 2020 6173
cati2208@hotmail.com
www.koereskolen-stevns.dk

Rørstrøms Køreskole v/ Erik Rørstrøm

Algade 64

4000 Roskilde

Telefon: 5090 5200
erik@rors.dk
www.rors.dk

Ole René Hansen

Jyllingeparken 52

4040 Jyllinge

Mobil: 2030 5577
vor@4040.dk

Trines Køreskole v/ Trine Kej

Hyldekærparken 18

4000 Roskilde

Mobil: 6170 8946
trine.kej@gmail.com

Michael Marott Bock

Frodes Have 28

3650 Ølstykke

Mobil: 6064 6111
michael@bockstrafikskole.dk

Carat - Hillerød v/ Inger Møller

Bogfinkevej 5

3660 Stenløse

Telefon: 4717 1131
Mobil: 6178 0829
ingerm@netm.dk

Niels Schønberg

Kildetoften 14

3550 Slangerup

Telefon: 4827 7747
Mobil: 2022 7747
niels@schonberg.dk
www.schonberg.dk

Dyregaard Køreskole v/ Lars Dyregaard

Langekærvej 32

2750 Ballerup

Mobil: 2240 7868
dyregaard@fasttvnet.dk

Hakim Amar

Dyringparken 116

2660 Brøndby Strand

Telefon: 4353 8849
Mobil: 3113 8849
kimo13@hotmail.com

OB Køreskole v/ Osman Öcal

Sejlmagervej 25

2660 Brøndby Strand

Telefon: 3675 8477
Mobil: 2840 1406
osman@obkoereskole.dk

Dyregaard Køreskole v/ Lars Dyregaard

Langekærvej 32

2750 Ballerup

Mobil: 2240 7868
dyregaard@fasttvnet.dk

Gynnings Trafikskole v/ Ole Gynning

Tamsborgvej 18

3400 Hillerød

Telefon: 4824 2855
gynning@city.dk

CARAT v/ Bushra Bibi Manzur

Skovledet 20

3400 Hillerød

Telefon: 4824 0105
Mobil: 6015 9341
bushra_bibi_manzur@yahoo.dk

Køreskolen Carat

VP Arkaden 1

3200 Helsinge

Telefon: 50 260 260

carat@koereskolencarat.dk
www.køreskolencarat.dk

Niels Madsens Trafikskole

Dyssevænget 45

3300 Frederiksværk

Telefon: 4777 1140
Mobil: 2213 8284
nca@adslhome.dk

Per Larsen

Industrimarken 4

3300 Frederiksværk

Telefon: 4792 4477
Mobil: 2163 7173
hauchrog@larsen.mail.dk

Marian og Max Røbel

Blåbærvænget 10

3300 Frederiksværk

Telefon: 4871 1700
Marian: 2120 2778
Max: 4013 1945
koereskolencarat@mail.dk

Grete Grann

Stokkebrohus 4

3210 Vejby

Telefon: 4871 6012
Mobil: 4078 9712
gretegrann@mail.dk

Din Lokale Køreskole v/Issa Tamim

Mellemengen 6

2980 Kokkedal

dinlokalekoreskole@gmail.com

TM Trafik v/ Thomas Trolding Madsen

Virumvej 84

2830 Virum

Mobil: 6133 0247
info@tmtrafik.dk
www.tmtrafik.dk

Islev Køreskole v/Henrik Jensen

Islevmark 17

2610 Rødovre

Mobil: 6127 2610
Henrik@telfo.dk

John Rex Pedersen

Engbovej 61

2610 Rødovre

Telefon: 3670 8909
Mobil: 2671 8909
holstrex@gmail.com

Mohammad Parvez

Hårslevvej 2

2650 Hvidovre

Telefon: 4581 5794
Mobil: 2026 5794
mp48@live.dk

Bo Rasmussen

Gurrevej 179

2650 Hvidovre

Telefon: 3678 9894
Mobil: 2714 9998
bora@bredalsparken.dk

Den Lokale Trafikskole v/ Zahid Amin

Hvidovrevej 137

2650 Hvidovre

Telefon: 26656412
info@denlokaletrafikskole.dk

Jan's Køreskole v/ Jan Stripp

Fortvej 10

2610 Rødovre

Telefon: 4020 2076
stripp@webspeed.dk

Anno Trafik Skole v/ Ömer Ölcer

Ågerupvej 13

2700 Brønshøj

Mobil: 5318 1614
omer.olcer@hotmail.com

Millers Køreskole v/ Torben Miller

Finsensvej 77

2000 Frederiksberg,

Mobil: 4089 9038
miller2720@hotmail.dk
www.miller2720.dk

Mogens Stjernquist

Finsensvej 45

2000 Frederiksberg

Henrik Gotthard

Finsensvej 45

2000 Frederiksberg

Telefon: 2211 0291

h-gotthard@hotmail.com

MLStrafik v/ Mark L. Samson

Fuglebakkevej 31

2000 Frederiksberg

Mobil: 2944 4572
info@mlstrafik.dk

Rasmus Haxen

Hf. Havebyen Mozart

2450 København SV

Mobil: 4159 1959
rhaxen@comxnet.dk

Køreskolen First Drive v/Hans Pallesen

Bag Søndermarken 1A

2000 Frederiksberg

Telefon: 3295 8086
Mobil: 2066 8086
hh-p@oncable.dk
www.firstdrive.dk

Vangede Køreskole v/ Per Christian Jensen

Frugtparken 26

2820 Gentofte

Mobil: 2361 2302
per@vangedekoreskole.dk
www.vangedekoreskole.dk

Poul Egense

Smakkegårdsvej 83

2820 Gentofte

Telefon: 3965 1208
Mobil: 2019 2588
poul.egense@mail.dk

Claus Calundann

Griffenfeldsgade 36

2200 København N

Telefon: 3537 5322
Mobil: 2022 7278
clausc@firkant.net

Valter v/ Slavisa Knezevic

Vennemindevej 1

2100 København Ø

Mobil: 5040 3280
sla-valter@hotmail.com
www.valterkoreskole.dk

JB's Køreskole

Evanstonevej 2

2900 Hellerup

Mobil: 4043 5555


jb-koreskole@webspeed.dk

Det Kgl. Bibliotek Pligtafl.

Christians Brygge 8

1219 København K


Eric Christensen

Halvtolv 9

1436 København K

Telefon: 4495 2108
ericc@youmail.dk

Shawn Fareed

Moldaugade 7

2300 København S

Mobil: 2186 8486
shawnfareed@gmail.com

Sundby Køreskole v/ Marianne Bay

Elbagade 22

2300 København S

Telefon: 2127 1615
Mobil: 3284 4450
marianne.bay@mail.dk

Karstens Køreskole
Fredensvej 38 A
2630 Taastrup
Tlf.: 43996781
karsten_hansen@c.dk

Køge køreskole

Toldbodvej 1

4600 Køge


Tlf. 6171 6896

Kogekoreskole@gmail.com

www.køgekøreskole.dk

Midtjysk Erhvervskøreskole & Uddannelsescenter & Citykøreskolen
Eskadronvej 12
8930 Randers NØ
Tlf.: 30807374

www.m-e-k.dk


Køreskolen Carat


​Sdr. Jernbanevej 16B

3400 Hillerød

Telefon: 50 260 260

carat@koereskolencarat.dk
www.køreskolencarat.dk

Køreskolen Carat

Anker Heergaardsgade 1A

3300 Frederiksværk

Telefon: 50 260 260

carat@koereskolencarat.dk
www.køreskolencarat.dk

Kontaktinformationer

​DKL (Danske Kørelæreres Landsforbund)

Nydamsvej 19

3200  Helsinge
Tlf.: (+45) 50 261 261

E-mail: chris@dkl.nu

CVR: 34425884